Foto/ Presidenti slloven, vrap nga liqeni me badigardin me kostum

Presidenti slloven Barut Pahor, para se të vishte kostumin e të bëhej gati për samitin ka dalë për vrap nga Kodrat e Liqenit të Tiranës.

Këtë fakt, e konfirmon vetë presidenti slloven përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Le të hyjmë në Tiranë. Në vend të drekës, vrapojmë. Por roja shqiptare e sigurisë është i veshur me kostum dhe po vrapon së bashku me ne.

Unë i them: “Më falni zotëri, por ju do të vraponi 15 milje i veshur kështu?”

Ai përgjigjet: “Nuk ka asnjë problem President, pasi unë jam i veshur sportiv, nuk kam një kravatë”.

Epo, pastaj atij i morëm një biçikletë. Tashmë po kthehemi në hotel dhe do ta pyes nëse gjithçka është në rregull. “Po, goxha vrapim”, – thotë ai teksa poston edhe disa foto.