Furgoni bie 200 metra në humnerë në lumin Shkumbin

Një aksident rrugor është shënuar të premten pasdite në aksin Elbasan-Librazhd.

Një furgon mallrash ka rënë nga 200 metra lartësi, duke përfunduar në lumin Shkumbin.

Burime nga vendngjarja thanë se mjeti ka mbi 20 minuta në ujë, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar apo viktima.

Policia dhe ambulanca mësohet se janë nisur drejt vendit të ngjarjes.