I bëri presion për taksën? Rama: Haradinaj gënjen!

Pak ditë pas Samitit të Berlinit, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj akuzoi kryeminstrin shqiptar, Edi Rama i ka bërë presion gjatë samitit për të hequr taksën me Serbinë.

Ndërsa dje në mbrëmje i ftuar në “Opinion” Rama tha se Haradinaj ka gënjyer.

“Është perceptim i gabuar, fatkeqësisht ka gënjyer. Nuk i ka kërkuar askush ta heq taksën, është kërkuar pezullimi për t’i dhënë një shans për rifillimin e dialogut nën drejtimin e Merkel dhe Macron. I kam thënë ky është propozim fantastik…”, – tha Rama.