Ik Lul, që të ikë Rama 

Nga Kujtim Cekani / Dusseldorf

..
Lul Basha duhet te Japi Dorheqje..
Pushteti merret duke bere Opozite .
Opozita dhe PD behet me njerez te afte jo me Cuna Sigurimsash e ish Prokuroresh .
I pata bere Thirrje..
Lul hape PD ..Po nuk i lirove Vendin Tend qe e more falas , Vëre Tomor Alizotin Sekretar te Pergjithshem te PD .
Bej Dokomunistizimin e PD . largoi Spiunet e Komunistet .
Nuk mund te Quhet PD me Ate qe thyente kafka Demokratesh . Apo me Çunin e Kendezit .
Bej Kualicion me Partite e Qendres se Djathte .Lere LSI o Mik se LSI esh Ajo qe e katandisi politikn Shqiptare ne kete Derxhe .
Ngrije Zerin kundra Gramoz Ruçit ..
Po Lulit i hyne djathtas e i del majtas .. sa e sa si puna Ime i bene Thirrje Lulzimit .. po Lulzimi eshte mesur ti marri gjerat falas ne Tavoline dhe kur e shikon keq i fut nje te Ngrire .,
Keqardhe per PD ne cfar derenxheje e katandisi .
Nuk ka Televizion nderkombetar Gjerman Italian apo Francez te flasi ne favor te Lulit ..
Lul lere kete pune se ke marre Rrokullimen . As Hollanda nuk te mbeshtet Mè , je Vetem ..
Monika nuk te shpeton Dot .
Monika esht mesuar me e dredhur .
Lere PD sa pa perfunduar ne Shoqat .
Po te ishte per te permbys Ramen do ishte bere qe me Cadren .
Pushteti merret me Vota e me Politike o Lul ..Nuk merret duke i vene Zjarrin E duke vrare njerez .
Futu ne YouTube dhe shiko si mbusheshin sheshet kur dilte Azem Hajdari per Fushate ..
Ndersa Ti ben Fushate duke i Share te Bijen .
Cfar Kujton Ti o Lul se duke Share Gocen e Azem Hajdarit e Duke Larguar te Perndjekurit nga PD pretendon te marresh Pushtet ..
Harroje .
As Kr Bashkie ne Bathore nuk Behesh .
Ik Lul se more ne Qafe njerzit .
Nje qe i ka gjet gjerat Gati si Ti nuk jua di rendesine .
Ti e shet lire PD Lul se se ke ndertuar Vete ta ka ndertuar Baba .
Ske derdh as djerse as sakrifica .
Ik Lul sa nuk eshte Vone .
..