Kapet pas 7 vitesh shqiptari që ishte në kërkim për vrasje

Policia greke ka arrestuar dje në mbrëmje në Sparta një 29-vjeçar shqiptari i cili ishte në kërkim ndërkombëtar.

Sipas policisë, 29-vjeçari akuzohet për vrasje me paramendim dhe bashkëpunim, të kryer me 4 tetor 2012 në Shqipëri.

Ai ndodhej në Greqi i paligjshëm, pa dokumente dhe pas arrestimit, 29 vjeçari shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet me dije do të paraqitet në prokurorinë e Apelit në Nafplion.