Katunarët nisen me “pushtu” Tironën

Protestuesit po fillojnë të grumbullohen. Deri më tani 4 autobusë nga Berati janë nisur për në Tiranë.

Nisja e protestuesve u organizua jashtë mjediseve të selisë blu në këtë qytet.

Sipas kryetarit të Partisë Demokratike të Beratit Gazmend Azizi, numri i protestuesve demokratë beratas që do t’i bashkohen protestës në Tiranë është rreth 900, ndërkohë që burime nga Selia e LSI-së konfirmojnē se rreth 400 protestues janë nisur drejt Tiranës me mjete të vogla private. Organizime mësohet se ka pasur me mjete të vogla dhe mikrobusë edhe nga Bashkia Urë Vajgurore./ Gazeta Liberale

One thought on “Katunarët nisen me “pushtu” Tironën

  • May 26, 2019 at 1:10 am
    Permalink

    Te qifsha motren o ti qe ke shkruar kte artikull

Comments are closed.