KRYEBASHKIAKU I MALLAKASTRËS: DO FUTEMI NË ZGJEDHJE DHE DO TË FITOJMË, POR JO NË 30 QERSHOR POR NE 2023-in

Kryebashkiaku i Mallakastrës Agron Kapllanaj shprehet se ai dhe gjithë kandidatët e PD do të futen në zgjedhje dhe do të fitojnë, por njo në 30 qershor.

Duke ju drejtuar Lulzim Bashës si kryeministri i ardhshëm, i cili tani ndodhet në Ballsh, Kapllanaj i kërkoi që gjithë invetimet e munguara në vite, ti bëj realitet në vitin e parë që do jetë në Qeveri.

‘Do të futemi në zgjedhje. Do të fitojmë. Por jo më 30 qershor. Ne do të luftojmë për veten tonë dhe për gjithë Shqipërinë. Ne do të luftojmë për një Shqipëri të lirë. Zoti kryeministri i ardhshëm premtojuni mallakastriotëve sot se mungesën e gjithë këtyre viteve investime, do tua bëni realitet që vitin e parë të mandatit’, u shpreh Kapllanaj.