Kuvendi me 11 deputetë të rinj, ja kush u betua sot

Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 11 deputetëve, 7 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Nga PD-LSI, u betuan Krenar Ruçi, Kostaq Papa, Suzana Topi, Selami Janishehri, Halit Valteri, Vasil Sterjofski, Edmond Stojku.

Nga PS, Florenc Spaho (s’ka foto), Ardit Konomi, Adriana Jaku dhe Eljo Hysko.

Dita kombëtare e Norvegjisë, festohet në Tiranë miratimi i Kushtetutës së vendit.