Lajthit avokatja e Argita Berishës: Bombat molotov mjet demokratik / Policia të bëj sehir

Ish-deputeti i PD Bardh Spahia dhe Avokatja e Popullit Erinda Ballanca kanë mbërritur në Spitalin e Traumës për të parë gjendje e Sahit Dollapit.

Nga raportimi live i mediave, por dhe nga prononcimi i vetë Ballancës dhe Spahisë ata nuk po lejohen të futen në ambientet e brendshme të spitalit nga efektivët e policisë.

Si ish-deputeti dhe Avokatja e Popullit u kanë kërkuar efektivëve arsye se përse nuk po lejoheshin të futeshin brenda.

Pas disa minutash, si Bardh Spahia dhe Erinda Ballanca janë futur në ambientet e spitalit të Traumës.