Letra e 6: Basha nuk pranon dialogun / Rama vazhdon kryeministër

Pas letrës së 6-të të kryeministrit Edi Rama drejtuar kreut të PD, Lulzim Basha ka ardhur edhe një reagim nga LSI.

‘Kryeministër shkruaje letrën e shtatë, se si e kriminalizove Vlorën’, shkruan ish deputet i LSI, Petrit Vasili.

Sipas tij, kryeministri e ka braktisur prej vitesh detyrën dhe tani i ka mbetur të shkruajë letren e shtatë se si ja doli ta vinte Vlorën në krye të krimit.

Postimi i plotë:

Kryeminister shkruaje letren e shtate, se si e kriminalizove Vloren!!

Kryeministri i papune eqe tund deren tani po luan letrash.

Kryesuesi listes se deputeteve te Vlores, kryeministri pra,e arriti me ne fund nje “sukses” te shenuar dhe e beri qe Vlora te jete e para ne Republike per kriminalitetin me te larte.

Kryeministri e ka braktisur prej vitesh detyren.

Tani i ka mbetur te shkruaje letren e shtate se si ja doli ta vinte Vloren ne krye te krimit.

Sic shkaterrove Vloren kryeminister ashtu e bere edhe Shqiperine.

Per ty kryeminister letra eshte shkruar..
eshte vetem nje….. dhe eshte atje ku duhet….