“MASKARENJ QË E DONI PUSHTETIN ME DHUNË”

“MASKARENJ QË E DONI PUSHTETIN ME DHUNË”/ Shkatarruat popullin shqiptarë, kriminelë”: ‘Masakrohen” Kryemadhi dhe Basha

Kreu i PD Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI -së Monika Kryemadhi protestën e djeshme e komentuar si më ta madhen të mbajtur ndonjëherë.

Pa i dhënë rendësi shifrave të pjesëmarrjes por kauzës, duket se Bashës dhe kryemadhit u ka dalë situata jashtë kontrollit, nëse i referohemi dhunës që degjeneroi dje në protestë.

Ata as rrjetet e tyre sociale, duket se nuk i mbajnë më dot nën kontroll. Deri më dje në rrjetin social të Kryemadhit të gjitha komentet kundër apo negative, fshiheshin por mbrëmë ka ndodhur e kundërta.

 

Për më tepër Kryemadhi ka “marrë në qafë” edhe Bashën, pasi në rrjetin social të saj kanë sulmuar edhe kreun e PD.

Basha njoftoi pas mesnate se në orën 11 të paradites së të dielës do të zhvillohej një protestë para Drejtorisë së Policisë së Tiranë, për rastin e Sahit Dollapit.

“Pse në orën 11 ngrihesh nga gjumi o pallosh”, i shkruan një qytetar, tek videoja e Bashës, e postuar nga Kryemadhi në faqen e saj.

Të ashpër qytetarët kanë qenë me Kryemadhin, madje mallkimet  e tyre nuk kanë toleruar as fëmijët.

“Mjerë Shqipëria për President dhe first Lady që ka. Në burg të dy se e shkatarruan popullin shqiptarë, kriminelë…. Mona ti e pagofsh te fëmijët e tu dhe ishallah vuajtshi tërë jetën, sepse per tekat tuaja vuan populli. Zoti ju dhëntë mallkime më të rënda”, janë disa nga komentet e qytetarëve.

Ndërsa qytetarë të tjerë Bashën dhe Kryemadhin i kanë etiketuar si maskarenj që e duan pushtetin me dhunë.

“Maskarenj e doni pushtetin me dhunë e shkatërrim se me vota e di që se metr dot, se një grusht njerëz të përkrahin…..Po nuk ju kupton kush çfrëa doni. Ishit në parlament ikët. Doni poltronat se ju mungojnë po shpejt i mbaruat lekët..Po 2 vjet keni që s’jeni në poltrona”, thuhet në komentet e qytetarëve.