Mediat ruse, të gjitha LIVE me protestën: “Shqipëria zjarr anti-amerikan”

Protesta e opozitës po bën rreth dy orë që ka filluar dhe mesa duket situata është tensionuar së shumti.

Pamjet e protestës i kanë kaluar kufijtë shqiptarë, duke u trasmetuar edhe nga mediat ndërkombëtare.

Më e fundit është kanali televizit kombëtar i Rusisë ‘Russia Television’, i cili krah programacionit të tij, ka bashkangjitur edhe një lidhje direkte me protestën përpara Kryeministrisë.