NATO i shpreh ngushëllimet familjes së majorit Tanushi: Vdekja e tij është dhimbje madhe

NATO i ka shprehur ngushëllimet familjes së majorit Klodjan Tanushi, për ndarjen e tij nga jeta. Në një postim në Facebook, NATO shprehet se vdekja e tij është një dhimbje e madhe.

“Është dhimbje e madhe që dje ndërroi jetë Major Klodjan Tanushi. Ne i shprehim ngushëllimet tona më të thella bashkëshortes, fëmijëve dhe të afërmve të tij. Pasi luftoi për jetën e tij, Major Klodjan Tanushi vdiq nga lëndimet e pësuara gjatë një detyre të EOD, në vijën e detyrës më 6 maj 2019, që i mori gjithashtu jetën e Nëntetares Zarife Hasanaj. Kemi humbur një nga tanët, një vëlla nën armë. Në këto kohë dhimbjeje, mendimet tona shkojnë tek të dashurit, miqtë dhe kolegët e tij. Jeta e tij do të kujtohet,”-shkruhet në postimin në Facebook.

Major Tanushi u nda nga jeta mbrëmjen e së premtes në një spital në Letoni ku po trajtohej.