Njihuni me milionerin që i rrëmbeu zemrën Rudina Hajdarit

Rudina Hajdari, kryetarja e grupit parlamentar demokrat është gjithmonë e më tepër aktive në politikë. Vajza e Azem Hajdarit ka mbajtur jashtë vëmendjes familjen e saj. Ajo la jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati.

Rudina ka studiuar dhe jetuar për shumë vite në SHBA, e padyshim që kthimi në Shqipëri nuk ka qenë aspak i lehtë.

Bashkëshorti i saj Muçjo Demiraj vazhdon të jetojë në Amerikë, ku ka kompaninë e tij në fushën e investimeve. Ata të dy janë njohur kur Rudina ishte vetëm 16 vjeçe, e Muçjoni 18. Dasma e tyre është zhvilluar në New York. Çifti ka së bashku një vajzë 2 vjeçe, Sihanën.