Partneri ushtron dhunë tek aktorja e njohur pas një sherri mes tyre

Partneri i aktores amerikane Hayden Panettiere ka përfunduar në polici pasi gjatë një zënke mes tyre ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Në këtë mënyrë janë konfirmuar shqetësimet e familjarëve të aktores se ajo po përjeton dhunë nga partneri i saj.

Brian Hickerson u mbajt në komisariat për dhunë ndaj partneres së tij, por u la i lirë pak orë më vonë pasi pagoi 50 mijë dollarë.

Mediat e huaja kanë raportuar se Hickerson e ka sulmuar partneren e tij gjatë një debati dhe mesa duket nuk është hera e parë që ushtron dhunë mbi të.

Gjithashtu ai është ndaluar edhe më herët, në muajin tetor me dyshimin se ka ushtruar dhunë mbi të atin. Ndërsa gjatë muajit dhjetor ai mohoi kategorikisht se ushtronte dhunë fizike apo psikologjike ndaj partneres së tij.