Po peshkonin me dinamit, plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur në Sarandë pasi po peshkonin me dinamit në lumin e Bistricës, pranë kanalit të Cukës. Dinamiti ka shpërthyer duke lënduar dy peshkatarët, te cilët janë dërguar me urgjencë për në spitalin e Sarandës. Për fat të mirë mjekët raportojnë se shtetasit e plagosur M.G dhe I.K janë jashtë rrezikut për jetën.