‘LE TË VDESIN EDHE QYTETARËT’, HABIT NORA MALAJ, KRYEMADHI E JUSTIFIKON

Ndonëse kanë kaluar tre orë nga nisja e protestës së opozitës, situata vazhdon të jetë e tensionuar.

Ish-deputetja Nora Malaj shfaqet tepër e irrituar me kryeministrin Rama pas gazit lotsjellës që u hodh për të disatën herë nga policia.

Sipas Malajt, opozita është e gatshme të sakrifkojë gjithçka dhe siç u shpreh ajo,  ‘le të vdesin edhe qytetarët’.

Ndërkohë në moment ka ndërhyrë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e cila e ka justifikuar para kamerave.

‘Zonja Nora është pak e irrituar për shkak të gazit, por unë nuk do doja kurrësi që të vdesin qytetarët’, tha Kryemadhi duke theksuar se kjo nuk është një luftë për pushtet.