Prapë shi? Ja ç’thonë meteorologët

Menduam se iku shiu, por mesa duket jo. Edhe kjo javë ka nisur me shi.

Sipas Meteoalb kjo javë do të jetë e ngrohtë, por me shi herë pas here.

“Kjo jave paraqitet e ngrohte dhe e lagesht. Moti do te jete i kthjellet por here pas here do te kete zhvillim te vranesirave duke rrezikuar shira te dobet dhe afat-shkurter, kryesisht pas-mesdites. Me te dukshme shirat do te jene ne zonen lindore.

Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje graduale nga dite ne dite duke bere qe termometri te arrije deri mbi 27 grade C ne zona te vecanta”, – shkruan Meteoalb në faqen zyrtare.