Presidenti Meta i bën thirrje gruas: “Mos e digj kryeministrinë”

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pak më parë pas përplasjeve mes protestuesve dhe efektivëve të Policisë te Kryeministria.

Meta bën thirrje që të evitohen aktet e dhunës dhe të mos dhunohen institucionet.

‘Presidenti i Republikës, Ilir Meta është duke ndjekur me shumë shqetësim protestën e opozitës dhe u kërkon të gjithëve të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet, që mund të shkaktojnë lëndime në njerëz dhe dëme ndaj institucioneve’, thuhet në reagimin e Presidencës.