Protestuesit hedhin bomba / Plafoset një polic

Një efektiv i Policisë së Shtetit është plagosur në këmbë nga flakadanët dhe fishekzjarret e hedhura nga protestuesit e opozitës.

Pas fjalës së kryedemokratit Lulzim Basha, turma nisi marshimin drejt Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, aty ku protestuesit qëlluan me fishekzajrre dhe ku ka mbetur i plagosur një prej efektivëve që ishte vendosur në kordon.

Siç shihet dhe në foto, efektivi i plagosur ndihmohet dhe më pas largohet prej krahu nga një prej kolegëve.