Pse na kanë inat amerikanët? Ne nuk e kemi sharë Trump-in më keq se Rama

Vasili kujton fjalët e Ramës kundër Trump: Asnjë ndërkombëtarë nuk reagoi atëherë, ndërsa sot ‘merakosen’ për…

Ish-deputeti Petrit Vasili ka publikuar pak minuta më parë në ‘Facebook’ një video nga intervista e Edi Ramës, teksa deklaronte se nëse Donald Trump do të vinte në krye të Shtëpisë së Bardhë, do ishte nje kercenim për SHBA, e po ashtu edhe për Shqipërinë.

Vasili shprehet se ndërsa sot po këta nderkombëtarë të Tiranës janë shumë të “merakosur” për fjalën e lirë të të rinjve të lirë që protestojnë kundër krimit, drogës dhe diktataturës, që i krijon alibi qeverisë së diskredituar të Ramës.

Statusi i plotë:

Edi Rama egersisht kunderTrump.
Nderkombetaret qe sot flasin atehere heshten!!!(VIDEO)

Shikoni videon se si Edi Rama cfare nuk thoshte per Trump ne kohen e zgjedhjeve ne Amerike.

Asnje nga nderkombetaret ne Tirane nuk tha hiçgje ne ate kohe !!!

A ishte kercenim me se i qarte dhe vulgar ky ??

Ai ishte kryeminister Edi Rama kur e tha??

A ishte qendrim i eger armiqesor ndaj z.Trump??

A ishte shkelje e ligjit dhe etikes nderhyrja ne zgjedhjet e Amerikes???

Ndersa sot po keta nderkombetare te Tiranes jane shume te “merakosur” per fjalen e lire te te rinjve te lire qe protestojne kunder krimit droges dhe diktatatures dhe kunder kujtdo…. qe i krijon alibi qeverise se diskredituar te Edi Rames.

Shihni videon dhe gjykoni mbi “paanshmerine” e tyre.