Revolucioni me Mercedesa i Lul Bashës bëhet viral qesharak në mediat e huaja

BASHA NË KORÇË, PRITET ME BORI MAKINASH DHE FLAMUJ, KRYEDEMOKRATI: FRYMË E JASHTËZAKONSHME

Basha në Korçë, pritet me bori makinash dhe flamuj, kryedemokrati: Frymë e jashtëzakonshme

Kreu i PD, Lulzim Basha ka udhëtuar sot drejt qytetit të Korçës për të takuar qytetarët e zonës.

Basha është pritur nga qytetarët me bori makinash dhe flamuj të Partisë Demokratike.

Siç duket nga pamjet e publikuara nga PD, një varg i madh makinash kanë shoqëruar kryedemokratin në hyrje të Korçës.

Mësohet se pas takimit me qytetarët e Korçës, Basha do të zhvillojë edhe një takim me fermerët në qytetin e Bilishtit.

‘Frymë e jashtëzakonshme vetëm pak ditë para protestës së 11 majit. Vargu më i gjatë i makinave në pritje të një takimi, një bashkim shprese edhe padurimi. ‘Nuk durohet më’ është fraza që dëgjoj më shpesh nga njerëzit që takoj’, shpreh Basha në videon Live në Facebook.

Screenshot_20.jpg

Screenshot_19.jpg

Screenshot_21.jpg

 

Screenshot_22.jpg