Sherr me armë në Sauk, plagoset një person

Një i ri ka mbetur i plagosur sot në zonën e Saukut në kryeqytet. Sipas policisë mësohet se bëhet fjalë për shtetasin më inicialet E.M., 27-vjeç i cili është banues në Tiranë.

Ndërsa autori i ngjarjes dyshohet të jetë shtetasi me inicalet N.N. 

“Në afërsi të një parkingu të një hoteli në Sauk, gjatë një konflikti të çastit për motive ende të paqarta, shtetasi N.N dyshohet se ka plagosur me armë zjarri jashtë rrezikut për jetën shtetasin E.M.,27 vjeç, banues në Tiranë .

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave tê ngjarjes.Shërbimet e Policisë po krehin zonën dhe kanë ngritur pika kontrolli për kapjen e autorit i cili është shpallur menjëherë në kërkim policor”, – njofton policia.