Shkëlqen Jonida Maliqi / Mos e humbisni videon kur shpërthen salla

Jonida Maliqi kalon në finalen e Eurovision, 'Ktheju tokës' çmend të huajt (Me VIDEO performanca mbrëmë)

Jonida Maliqi me këngën përfaqësuese të Shqipërisë në Eurovision, ‘Ktheju tokës’ ka kaluar në finale, pas performancës mbreslënëse në mbrëmjen e dytë të Eurovisionit.

Me këngën që përcjell shumë mesazhe, Jonida ka shkëlqyer në skenën e Eurovision.  Ndërkohë, pak orë më parë performanca e këngëtares shiqiptare është publikuar në kanalin YouTube.

Në vetëm pak orë kënga ka marrë qindra klikime. Ndërkohë vihet re se Jonida ka marrë mbështjen e të huajve. Në YouTube vihen re mijëra komente nga të huaj, të cilët duken se janë impresionuar nga performanca e këngëtares shqiptare.

E teksa fillimisht në Shqipëri u fol më shumë për anglishten e këngëtares, dukes se kalimi i saj në finale ‘zgjoi’ edhe njëherë ndjenjat patriotike.

Sakaq, bashkë me Shqipërinë, mbrëmjen e sotme në përfundim të votimit u kualifikuan edhe Holanda, Rusia, Zvicra, Malta, Suedia, Danimarka Azerbaxhani dhe Maqedonia e Veriut.

Faqja zyrtare e Eurosong e cilësoi vokalin e Jonida Maliqit si mahnitës dhe interpretimin e këngës si të mrekullueshëm./Newsbomb.al/

qqq.jpg