Shpërndante kokainë në Elbasan, pranga 26-vjeçarit

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 26-vjeçar me akuzën e shpërndarjes së kokainës.

Siç bëhet me dije në komunikatën për mediat, “specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, mbi bazën informacioneve të marra falë bashkëpunimit me komunitetin se një shtetas në një lokal në lagjen ” Viserian Xhuvani” shpërndante lëndë narkotike ,  menjëherë organizuan punën dhe falë reagimit të shpejtë arrestuan në flagrancë shtetasin R.A., 26 vjeç,  banues në Elbasan”.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar, shërbimet e Policisë  i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale disa doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit  kokainë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale ” Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”