“Shqip e pa gabime”/ Ish-deputetët tregojnë ç’ndodhi në Prokurori

Një grup ish-deputetësh të Partisë Demokratike po ndiqen penalisht pasi sipas Prokurorisë kanë kundërshtuar me dhunë forcat e policisë gjatë protestës së 16 shkurtit.

Sakaq sot të gjashtë kanë shkuar në Prokurori, ndërsa thanë se lajmin e morën vesh nga mediat dhe nuk iu komunikua atyre më parë.

“Për të respektuar ligjin kemi ardhur në zyrat e shtetit.E morët vesh më parë ju se në dhe i kam kërkuar prokurorit që aktin e pavlefshëm ta korrijojë. Sot ia çova edhe kallëzimin penal prokurorit të sakta, shqip pa gabime drejtshrimore. është kallëzimi penal”, – tha Alibeaj për mediat.

Partia Demorkatike ka publikuar videon e debatit mes policisë dhe tyre tek Drejtoria e Policisë së Tiranës pas arrestimit të protestuesve më 16 shkurt.

Alibeaj u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestë.