Sinoptikantët japin lajmin e mirë: Ja kur do pushojë shiu

Mesa duket moti nuk e ka marrë plotësisht kthesën. Do na duhen edhe disa ditë të tjera ta mbajmë me vete çadrën.

Meteoalb parashikon se moti me shi do të vijojë deri të dielën në zonat malore. Ndërkohë që temperaturat do te rriten, deri ne 29 grade celcius.

Parashikimi sipas Meteoalb

Oret ne vijim paraqiten me kthjellime dhe vranesira te cilat do te gjenerojne shira lokale gjate mesdites, kryesisht ne zonat veriore dhe lindore. Shirat e dobet do te mbeten deri te dielen ne zonat malore KU pritet pauz e tyre. Fundjava PARAQITET kryesisht me DIELL dhe temperatura te larta deri ne 29 grade C.