TV EURONEWS: Fundi i Berishës dhe bombat ruse Molotov

Protesutesit dje perballe Kryeministrise

Protesta e djeshme në Shqipëri, mori jehonë edhe në mediat e ndryshme ndërkombëtare.

Euronews ka publikuar një video me momente pikante nga protesta, ku shihet hedhja e bombave ruse Molotov dhe forcat speciale të policisë.

Sipas Euronews, turma të inatosura protestuesish janë drejtuar drejt Kryeministrisë mbrëmjen e djeshme rrugëve të Tiranës, duke qëlluar edhe me koktej molotov Kryeministrinë.

Gjatë tre muajve të fundit, protestat kanë shpërthyer në të gjithë vendin duke bërë thirrje që Rama të heqë dorë nga posti i kryeministrit, pasi dyshohet për korrupsion dhe mashtrim në zgjedhje. Protestuesit kanë bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pasi opozita dogji mandatet në parlament.

policia.jpg