Vrasja e 22-vjeçarit në Vlorë, ja pista e dyshuar

Burime për Report Tv thonë se deri tani janë shoqëruar 15 persona të cilët janë pyetur për atentatin që iu bë dy të rinjëve në fshatin Poro të Vlorë.

Dy të rinj teksa po ktheheshin me motor drejt shtëpive të tyre kanë rënë në pritë të një atentati, ku si pasojë 22-vjeçari Sotirqa Mëhilli ndërroi jetë rrugës për në spital, ndërsa i plagosur rëndë ka mbetur Eno Mata 32-vjeç.

Sipas burimeve, pista e dyshuar për vrasjen e Mëhillit është porsoia e ardhur nga Greqia.

Pas ngjarjes së rëndë në fshatin Bishan është djegur një makinë tip “Mercedes”, e cila dyshohet të jetë përdorur nga autorët e atentatit.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes, por policia dhe FSHN ndodhen në vendin e ngjarjes.