Vrasja e kushërinjve në Laç, autorët dalin para gjykatës për masën e sigurisë

Janë shoqëruar në gjykatë nën masa të rrepta sigurie dy vëllezërit dhe kushëriri i tyre të akuzuar për vrasjen e kushërinjve Mikel dhe Jani Jushi.

Krimi i rëndë ndodhi mbrëmjen e 28 prillit ndërsa autorët u vetëdorëzuan disa ditë më pas.

Ata kanë rrëfyer se krimi kishte ndodhur në gjaknxehtësi e sipër dhe se debati në lokal kishte nisur për një fotografi të publikuar në rrjetet sociale.

Sot paradite Gjykata e Kurbinit do të vendosë për masën e sigurisë ndaj Markel, Manuel dhe Vincens Bushi.