Ylli i Realit gjen motivim për sezonin e ardhshëm

Zbulohet arsyeja e formës negative të James Rodriguez.

I penalizuar edhe nga dëmtimet, kolumbiani nuk arriti të tregojë kurrë cilësitë e tij te Bayern Munich dhe në merkaton e verës do të rikthehet te Reali i Madridit.

Por, nëse 27 vjeçari nuk di si të godas në fushën e blertë, ai ka mësuar si të godasë jashtë saj. Gjatë festimeve të titullit të Bundesliga me Bayernin, Rodriguez është parë në shoqërinë e bukuroshes, Shannon de Lima.

Ish-bashkëshortja e këngëtarit Marc Anthony duket se është goditja e radhës e Rodriguez, i cili pak ditë më parë i tha fund marrëdhënies me motrën e portierit të Arsenalit, Daniela Ospina.