Basha ik, ti nuk e sjell dot Partinë Demoratike në pushtet

Analisti i familjes Berisha habit të gjithë: Nëse ndërkombëtarët njohin zgjedhjet… atëherë Basha duhet të largohet! B*thqirat e Ramës kishin të drejtë

Analisti i familjes Berisha habit të gjithë: Nëse ndërkombëtarët njohin zgjedhjet…  atëherë Basha duhet të largohet! B*thqirat e Ramës kishin të drejtë

Analisti i njohur Çim Peka, ka hutuar të gjithë me deklaratën e tij ditën e sotme dhe në veçanti demokratët, ku thotë se nëse ndërkombëtarët njohin zgjedhjet e 30 Qershorit, atëherë kreu i PD Lulzim Basha duhet të largohet. Nëse Peka sulmon Bashën kjo padyshim dyshohet se është një sulm i vetë Sali Berishës, pasi sipas zërave portali i tij financohet nga Shkëlzen Berisha.

“Ja cfare do ndodh. 1/ Nderkombetaret nuk njohin zgjedhjet dhe Basha sigurisht qe duhet te trajtohet si nje politikan qe i funksioni skema.

2/ Nderkombetaret njohin zgjedhjet dhe politika e shetitjeve ne bulevard pa akte force deshton duke na thene qarte dhe prere.

Kjo skeme deshtoi, Basha nuk eshte njeriu qe sjell PD ne pushtet. Ps: Kjo nuk do te thote se te gjithe “bq” nga Shkodra, Kavaja e Korca, qe duke perdor Lulin si pretekst i sherbyen Rames, kishin te drejte”, shkruan analisti në një postim në Facebook.

Siç dihet Çim Peka është analist i djathtë, mik i Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ky reagim i papritur i analistit tregon se nëse zgjedhjet do të njihen atërherë PD ka një tjetër strategji, pasi mesa duket eksponentë të ndryshëm po paralajmërojnë largimin e Bashës.

Kujtojmë se ditën e djeshme edhe Aurel Plasari, një zë i fortë opozitar, kritikoi Bashën për politikën e ndjekur dhe mosrrëzimin e Ramës.