Braçe paralajmëron Berishën: Koha të përballesh me drejtësinë

Zv/kryeministri Erjon Braçe ka reaguar përmes një statusi në Instagram për protestën e mbrëmshme të opozitës.

Braçe akuzon Berishën për dhunën e ushtruar gjatë protestës.

Ai thotë se për 30 vite me radhë, ky njeri kriminel ka përvëluar jetën e dy brezave dhe tashmë ka ardhur koha të përballet me drejtësinë.

Postimi i plotë i Erjon Braçes:

30 vjet një kriminel, 30 vjet një parti në krim,

30 vjet dhunë, vrasje, destabilizim, sulm mbi institucionet,

30 vjet i njëjti qëllim: Pushteti me dhunë!

30 vjet dhe i njëjti kriminel,

I përvëloi jetën dy brezave:

Prindërve dhe fëmijëve që lindën në 1990-tën e që sot janë 29 vjeç!

Boll më,

Jepini fund me ligj e drejtesi!

Sulmi i sotem mbi Policine e Shtetit ishte sulm per te vrare, marr jete!

Shiheni ne foto!

Cdo sulm per te vrare duhet hetuar e ndeshkuar ne menyre shembullore,

me forcen e maksimumin e ligjit;

Jo ndaj kalamajve qe u perdoren por

ndaj vrasesve te vertete,

patjeter urdherdhenesve politike!

Respekt pafund per Policine e Shtetit,

cdo drejtues e cdo polic te perfshire ne

mbrojtje te ligjit e rendit publik e kushtetues!

Tani ligj dhe drejtësi!