Çfarë i bëri bashkë Monica Belluccin dhe Ornela Vorpsin?

Festa e republikës së Italisë, e cila u kremtua edhe në kryqytetin francez, bashkoi artistë e ambasadorë të vendeve të ndryshme.

Ulpiana Lama, një emër i njohur për shqiptarët, e cila aktualisht punon në ambasadën e Kosovës në Paris ka postuar disa foto të shkrepura gjatë festës me tematikë italiane.

Në to bie në sy pjesëmarrja e ikonës së bukurisë, Monica Bellucci, e cilësuar si një nga yjet botërore të kinemasë e cila pozon krah Ornela Vorpsit, shkrimtares së njohur shqiptaro-franceze. E pranishme ishte gjithashtu dhe Blerta Zhegu, sopranoja shqiptare mjaft e njohur në Francë.

“Tematike 🇮🇹 ne festen e Italise, nje vendi mik. Me gra artiste, ambassadore te jashtezakonshme te vendeve te tyre ne France.
#MonikaBellucci Ornela Vorpsi Blerta Zhegu”, shkruan Ulpiana krahas fotografive.