Çifti gjendet i vdekur në dhomën e hotelit

Një çift amerikan janë gjetur të vdekur në dhomën e tyre të hotelit në Republikën Domenikane. Raportohet se çifti vdiq nga dështimi i frymëmarrjes. Policia tha se pas autopsisë rezultoi se çifti kishte dështim të frymëmarrjes dhe edemë pulmonare, një gjendje e shkaktuar nga lëngjet e tepërta në mushkëri.

Edward Nathaniel Holmes, 63-vjeç dhe  Cynthia Ann Day, 49 vjeç, nuk shkuan në kohën e caktuar për të bërë check out në recepsionin e Hotel Bahia Principe në La Romana.

Anëtarët e stafit të hoteli shkuan në dhomën e tyre dhe e gjetën çiftin të vdekur.

Ndërsa nuk kishin shenja të dhunës.

Policia konfirmoi se u gjetën medikamente të ndryshme për tensionin e lartë të gjakut në dhomë.

Sipas mediave Holmes dhe Day ishin të fejuar. Ditën kur u gjetën të vdekur ata duhet të fluturonin drejt shtëpisë së tyre në Maryland.