CR7 jep spektakël dhe dërgon Portugalinë në finalen e Ligës së Kombeve

Cristiano Ronaldo shënoi 3 gola dhe dërgoi Portugalinë në finalen e Ligës së Kombeve.

Sulmuesi i Juventusit ishte i papërmbajtshëm ndaj Zvicrës, në fitoren 3-1 të luzitanëve.

Minutat 25, 88 dhe 90 ishin ato kur CR7 goditi ekipin e Xhakës dhe Shaqirit.

Goli i vetëm për Zvicrën u shënua nga Rodriguez, i cili barazoi përkohësisht me penallti.