Eden Hazard zyrtarisht te Reali i Madrid

Eden Hazard është zyrtarisht lojtari i Reali i Madridit. Mësohet se sh-lojtari i Chelsea-s ka firmosur një kontratë 5 vjeçare dhe do të prezantohet më 13 qershor.

Reali ka kërkuar prej disa kohësh shërbimet e Hazard, por diskutimet u bën konkrete kur futbollisti zyrtarizoi shkëputjen e marrëdhënieve me “blutë e Londrës” pas finales së Europa League, të cilën Chelsea e fitoi me dy gola të tij.

Sipas mediave spanjolle spanjolle transferimi i belgut mund t’i kushtonte arkës së Realit 120 milionë euro.