Emrat/ Kapen tre autorët e vrasjes së administratorit të Kotës

Sot janë kapur tre autorët e dyshuar të vrasjes së administratorit të Njësisë Administrative në fshatin Kotë në Vlorë

Ata janë Arif, Jaçe dhe Namik Bejtaj dhe të 3 autorët e vrasjes janë të afërm me njëri-tjetrin.

Mësohet se banorët u konfliktuan me njërin prej punonjësve të rrugës dhe njëri nga banorët qëlloi me armë drejt punëtorëve.

Ndërsa Argjil Gjoka që ndërhyu për të shuar konfliktin u kap nga plumbi i cili i mori jetën pasditen e djeshme ndërsa mbeti i plagosur një 19-vjeçar.