“Ke qenë me Ramën”/ Bild publikon përgjimet mes Avdylajt dhe Dakos

Gazetari i prestigjozes gjermane “Bild”, Pieter Tiede i cili pak javë më parë publikoi një shkrim ku bëhej fjalë për shit-blerjen e votës në Shqipëri gjatë vitit 2017, paralajmëroi se do të publikonte të tjera regjistrime.

Sot prestigjiozja “Bild” ka publikuar përgjimet mes Astrit Avdyllajt të grupit të Shijakut dhe Vangjush Dakos.

Nga përgjimet tregohet afërsia mes tyre dhe në një moment, Astrit Avdylaj i përmend Dakos emrin e Edi Ramës.

Përgjimet:

Astrit Avdylaj: A t’ka zonë gjumi mrom o vlla se ke taku Ramën dje keni nejt jeni knaq

Vangjush Dako:Hehe, ça bone?

Ça bohet?

Mirë, mirë

Ka je vllai?

Dëgjo…

Hë vlla

Thuji byrazerit unë po iki tani për në Ishëm, te ata çunat atje lart

Jo vlla tashi, se do ta lem içik më vonë se jam ktu me çunat unë.

Ku je ti?

Te hipoteka tu prit Anin… do vij të të takoj ty drejtori, apo?

Janë ata Allat, janë aty?….

Kliko KËTU për të dëgjuar audion.