KOMIKE: 40 demokratë dalin për anti-miting në Përmet. PD dështon në gjithë jugun e Shqipërisë

50 DEMOKRATË PRESIN RAMËN NË PËRMET, VENDOSEN NË HYRJE TË QYTETIT PËR TË KUNDËRSHTUAR MITINGUN ELECTORAL (FOTO DHE VIDEO)

Publikuar tek: AKTUALITET, më 09:54 23-06-201950 demokratë presin RAMËN në Përmet, vendosen në hyrje të qytetit për të kundërshtuar mitingun electoral (FOTO dhe VIDEO)

Kryeministri Rama pritet të nisë turin e ditës së sotme të mitingjeve në javën e fundit të fushatës së zgjedhjeve lokale në qytetin e bukur të Përmetit.

E siç shihet nga fotot e siguruara nga newsbomb.al, janë thuajse 50 vetë, protestues të PD, që po presin kryeministrin në hyrje të qytetit, për të kundërshtuar mitingun e tij elektoral, sipas strategjisë së vendosur nga PD për të mos mundësuar fushatën e Edi Ramës.

Edhe pse bie një vesë shi në qytetin e trëndafilave, kjo nuk ka penguar militantët e të djathës të dalin në protestë.

Rama do të zhvillojë takimin elektoral në orën 10.00 në Përmet. Bashkia e Përmetit drejtohet nga një kryetar bashkie i së djathtës.