“Mëngjes kriminal në Shkodër”, Braçe kritikon ashpër Voltana Ademin

Zv. kryeministri Erion Braçe ka “sulmuar” kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi. Teksa poston një kosh mbeturinash në rrjetet sociale, Braçe i bën thirrje Ademit që t’i mbledhë plehrat dhe të mos i lërë rrugëve.

Braçe nuk kursen as ironinë, duke e quajtur, “Moltana ose Boltana”, duke i kujtuar përplasjen e fundit në Shkodër, mes kryebashkiakes dhe militantëve të PD-së me policinë, në shenjë proteste kundër vizitës së kryeministrit Rama në këtë qytet.

Molotana apo Boltana:

Mblidh plehrat! Boll i lëshove rrugëve! Mëngjesi banal e kriminal në Shkodër!

30 qershor jepi fund ti! Voto të rikthehet puna!”, shkruan Braçe.