Parlamenti si asnjëherë tjetër i rrethuar me tela me gjemba

Konferenca e Kryetarëve vendosi dy ditë më parë se sot do bëhen 5 orë debat në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilri Meta pasi anuloi zgjedhjet e 30 qershorit.

Kështu që prej mëngjesit të sotëm paralamenti është rrethuar nga një grath metalik dhe me tela me gjemba.
Edhe pse opozita nuk ka njoftuar për protestë policia ka shtuar masat e sigurisë dhe te Kuvendi kanë dalë 250 efektivë.

Ndërsa kryeministri Rama shkruante më herët në Twitter se do të flasë sot në orën 12:00 në Kuvendin e Shqipërisë për sa i përhet vendimit të presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.