Policia jep detaje për shpërthimin në Vlorë: Ja çfarë ndodhi

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pranë një biznesi në Vlorë në orët e para të mëngjesit në afërsi të rrugës Transballkanike.

Policia e Vlorës informon se shpërthimi ngjau në lagjen “24 maji” , pranë një rrobaqepësie, kurse është dëmtuar vetëm kompresori.

Njoftimi i policisë:

Vlorë

Më datë 04.06.2019, rreth orës 00:45, në lagjen “24 Maji” në kompresorin i cili është i instaluar jashtë ambjenteve të një rrobaqepësie ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse ku si pasojë është dëmtuar vetëm kompresori.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore në lidhje me identifikimin dhe kapjen e autorëve.