Si do zgjidhet kriza? Ja si i përgjigjet Rama gazetares italiane

“Si do të zgjidhet kriza politike në vend? ” Kështu i është drejtuar gazetarja italiane kryeministrit Edi Rama gjatë një intervistë për revistën italiane “Oggi”.

“Të shohim”, i përgjigjet Rama gazetares italiane.

Kreu i qeverisë për disa ditë me radhë i dërgoi letra publike kreut demokrat, Lulzim Bashës ku e ftoi për dialog, por letrat i janë refuzuar së bashku me dialogun.

Ndërsa më 1 qeshor Partia Socialiste hapi fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit.

Kryeministri ndalet më pas edhe tek turizmi, ku fton italianët të vizitojnë Shqipërinë: “Ejani, vizitoni Shqipërinë e do të gjeni gjyshërit tuaj, ashtu sic ata dikur shihmi  me shpresë të ardhmen. E ndoshta dhe për të parë se sa të aftë jemi dhe ne për të shkatërruar peisazhin, ashtu si dhe ju dikur”.