Situata alarmante, Korça lëkundet sërish nga tërmeti

Dy tërmete kanë rënë njëri pas tjetrit në Korçë në orët e para të mëngjesit, gjithashtu ka pasur edhe disa lëkundje të tjera gjatë natës me magnitude 2.1.

Rreth orës 05:49 minuta tërmeti ka pësuar një lëkundje me magnitufë 3.9 dhe ka qenë i shkallës Rihter.

Po ashtu rreth orës 07:49, fiks dy orë më pas është shënuar një tjetër tërmet me magnitudë 3.6. Nuk dihet ende nëse ka dëme materiale apo të lënduar në njerëz.