Aksident masiv në Elbasan

Aksident masiv në Elbasan, fouristrada përplaset me dy makina, plagosen dy persona

Foto ilustruese

Një aksident masive ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan.

Mësohet se një fouristradë është përplasur me dy automjete të tjera në dalje të qytetit, në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-ish-Kombinati Metalurgjik.

Raportohet se si pasojë kanë mbetur të plagosur lehtë dy persona, emrat e të cilëve ende nuk bëhen me dije.

Aksidenti ka shkaktuar trafik të rënduar për disa minuta, ndërkohë policia mbërriti në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj.