SPITALI 5: Pa fotos me qen, Ilir Meta publikon foto me pizhama

Prej ditësh presidenti Ilir Meta ka publikuar postime nga Sarajeva. Mirëpo, një prej tyre ka tërhequr edhe vëmendjen e tabloidit, ‘The Sun’.

Gazeta i ka kushtuar një artikull kreut të shtetit, kur ky i fundit u shfaq i veshur me fanellën e Celtic si dhe e shoqëroi me videon e një goli të Rudi Vatës me Celtic.

Artikulli nënvizon se fanella me të cilën pozon Presidenti Meta është një dhuratë e ish-yllit të Celtic dhe ish-kapitenit të kombëtares shqiptare, Rudi Vata.

Në postimin e tij, Meta shkruan: “Mirëmëngjes! Kjo foto sot u dedikohet të gjithë tifozëve të jashtëzakonshëm të Celtic FC anë e mbanë botës. Kjo bluzë është dhuratë nga miku im Rudi Vata. Pas takimit në Sarajevë besoj në: ‘Once you’re a Celt you’re alëays a Celt … Hail Hail”.

“Presidenti Meta ndodhej në Bosnje-Hercegovinë për të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Juglindore, që po u zhvillua në Sarajevë. “Por siç duket qartë ai u largua nga ky qytet me dashurinë e tij të re për Celtic”, shkruan  “The Sun”.

lallallalaala.jpg