Budalla i lidnur / Basha ngatrron Kurban Bajramin me festën e Hashures

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar orët e para të mëngjesit Kurban Bajramin.

Për këtë moment të veçantë për besimtarët myslimanë, kreu i PD, thekson se kjo është festë fuqisë së besimit tek Krijuesi dhe sulltan Nevruzi

‘Të dashur vëllezër dhe motra besimtarë myslimanë, ju uroj nga zemra Gëzuar Festën e Sakrificës dhe Hashures, këtë kremtim të shenjtë të fuqisë së besimit tek Krijuesi. Zoti ju faltë mirësi, mbarësi dhe shëndet ju dhe familjeve tuaja dhe Zoti e bekoftë Shqipërinë e shqiptarët kudo ku janë!’, përfundon mesazhin Basha.

Kurban Bajrami është festa e dytë me e rëndësishme për besimtarët myslimanë pas Fiter Bajramit, ndërsa simbolizon flijimin.