Dy muaj nga vdekja e ‘Salome’ ! Vajza feston ditëlindjen, por jo sipas amanetit të së ëmës

Vajza e aktores së ndjerë Edith Gonzales ka festuar 15 vjetorin e lindjes. Pavarësisht se kanë kaluar vetëm dy muaj nga vdekja e të ëmës, Constanza dhe familja e saj kanë organizuar një festë ndryshe nga sa kishte parashikuar.

Nëna e saj dëshironte që adoleshentja të organizonte një festë të madhe , tipike meksikane.  Nga ato që shkruajnë mediat e latine kjo nuk është bërë e mundur. Vajza e Edith ka organizuar një fetë të vogël dhe intime. Aktorja e shumë roleve u nda nga jeta pasi humbi betejën me kacerin.