“Gjysmagjelat’ me një krah do jenë 7 ura spektakolare”, komentuesit i kujtojnë taksën për Rrugën e Kombit. Ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Rama njofton sot se eshte vetem pune ditesh, qe te perfundojne punimet e 7 urave, sipas tij, spektakolare ne Rrugen e Kombit. 

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Rama shkruan se “punë ditësh dhe 7 “gjysmagjelat” me një krah e me një këmbë, në Rrugën e Kombit, ku vargu i makinave mblidhej për vite si në grykën e shishes dhe aksidentet ishin të vazhdueshme, do të jenë 7 ura spektakolare të hapura në të dy krahët për qarkullimin”.

Kaq ka mjaftuar qe te vershojne komentet poshte postimit. Shume i kujtojne trafikun ne pjesen e Fushe Krujes, te tjere ankohen per taksen qe duhet te paguajne per te kaluar ne kete rruge.

“Shoku rama e bukur perfundimi ures po esht pak nje ure qe ke ber se trau me token e gjyshit tim esht dhe un paguj 660L kurse te huajt paguajn 5 euro me pak se je shiptaret po vendos pak dor tek cmimi rruges se na e bere vendlindjen me shku veq nje her ne vit”-i shkruan nje komentues. 

Rama nuk ia perton pergjigjen, teksa e sqaron se “me deshire une e dua pa asnje lek, po mbetemi pa rruge pastaj per ca vite e nuk shkon dot ne vendlindje as ti siç shkon sot!”.

Ja replikat 

rma